Strona główna
Galeria Kontakt Ogłoszenia
Historia Ziemia
Wyszukaj na stronie


PIŁKA NOŻNA KOBIET: Zwycięstwo Loczków na pożegnanie III ligi
Ostatni pojedynek w III lidze kobiet rozegrały w sobotę zawodniczki Loczków Wyszków. - Oby ostatni na czas dłuższy niż rok - mówią piłkarki.
 
Loczki Wyszków - Gosirki II Piaseczno 4:1 (1:0)
 
- Nie odpuszczamy, nie lekceważymy przeciwnika, gramy swoje - motywował przed meczem trener Karol Wołynko. 
Rzeczywiście, po ubiegło-tygodniowym spotkaniu w Płocku Loczki były już pewne awansu do II ligi. Zawodniczki postawiły sobie jednak nowe cele - zdobycie 100 bramek w sezonie i podtrzymanie passy zwycięskich spotkań. Loczki nie przegrały bowiem w III lidze kolejnych 13 spotkań, a na własnym boisku są niepokonane od kwietnia 2015.
Od początku widać było, że rezerwy, grającego w Ekstralidze, zespołu z Piaseczna grają taktycznie lepiej niż większość drużyn w III lidze. Nic dziwnego, niektóre z młodych piłkarek grały już w pierwszej drużynie, zbierając dobre oceny.
Wyszkowianki, zgodnie z zaleceniem trenera grały swoje i na efekty nie trzeba było długo czekać. Najmłodsza na boisku Martyna Jechna już w 9. minucie meczu zdobyła swojego pierwszego gola w III lidze. Urodzona w kwietniu 2003 (!) zawodniczka pokonała bramkarkę po ładnej akcji całego zespołu.
Przeciwniczki próbowały odgryzać się kontrami, ale wyszkowianki bardzo dobrze przerywały akcje gości.
W 29. minucie Natalia Chimkowska podwyższyła wynik spotkania na 2:0. 
Do przerwy więcej goli nie padło. Za to po gwizdku na rozpoczęcie drugiej części meczu Loczki ruszyły do zmasowanego ataku. W efekcie kolejno w 45. i 46. wyszkowianki zdobyły dwa gole. Autorką pierwszego była niezawodna Paulina Pokraśniewicz (był to zarazem setny gol zdobyty w tym sezonie przez nasze piłkarki). Drugiego zdobyła Karolina Nadaj, która w 70. minucie meczu opuściła boisko przechodząc przez szpaler ustawiony przez koleżanki. Tym sposobem Loczki uhonorowały piłkarkę, która zdecydowała się zakończyć przygodę z piłką (choć wszyscy mają nadzieję, że zdanie jeszcze zmieni).
W ostatniej minucie meczu Gosirki po ładnym uderzeniu zdobyły honorowego gola.
 

 
Jesienią Loczki zagrają w II lidze m.in. z zespołami z Łodzi, Białegostoku, Olsztyna, Warszawy, Tomaszowa Mazowieckiego i Łowicza (nasza grupa II ligi obejmuje cztery województwa - mazowieckie, łódzkie, warmińsko-mazurskie i podlaskie).
 
Loczki w tym sezonie to: kapitan drużyny Karolina Pokraśniewicz (21 rozegranych meczów), Paulina Pokraśniewicz (21), Natalia Chimkowska (21), Mariola Nadaj (21), Adriana Wiśniewska (20), Karolina Nadaj (19), Karolina Ufnal (17),  Natalia Kaźmierczak (16), Joanna Jeż (15), Patrycja Wojciechowska (15), Natalia Jaskulska (15), Agata Skoczeń (12), Klaudia Gołębiewska (11), Wiktoria Fedorczyk (11), Natalia Tarnażewska (11), Natalia Markowska (11), Kamila Bonisławska (10), Natalia Stępkowska (10), Katarzyna Kulasinska (9), Patrycja Kulesza (7), Martyna Jechna (5), Kinga Woźnica (5), Patrycja Borkowska (4), Angelika Klimut (4).
 
Inne statystyki i podsumowanie sezonu w następnych numerach NW.
M
 
Sukces nie byłby możliwy bez pomocy dobroczyńców klubu. Największym z nich jest Gmina Wyszków, a pozostali to Starostwo Powiatowe w Wyszkowie, Polski Bank Spółdzielczy, Szkoła Wyższa im. P. Włodkowica, Tanrei, PSS Społem, WTBS, Nowy Wyszkowiak, Rafbus, notariusz T. Abramczyk, ZM Somianka i osoby prywatne. 
Komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami internautów. Redakcja Nowego Wyszkowiaka nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie możliwość przeredagowywania fragmentów komentarzy w sposób nie zmieniający ich przekazu, a w szczególnych przypadkach usuwania fragmentów lub całych komentarzy. Nie będziemy publikować opinii, które są wulgarne, obraźliwe, naruszające zasady współżycia społecznego, zawierają adresy www i e-mail oraz dane osobowe i teleadresowe, obrażają osoby publiczne, obrażają inne osoby uczestniczące w dyskusji, mogą łamać prawa autorskie, nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu.
Lista komentarzy jest pusta!
Czytaj w aktualnym numerze
Wiadomości z miasta
Silny wiatr pokrzyżował plany organizatorów piątkowego, 17 czerwca, letniego kina plenerowego. Do obejrzenia wszystkich zaplanowanych na weekend filmów, a więc...
Sport
W weekend na parkietach Hali WOSiR odbyły się finały mazowieckich igrzysk młodzieży w piłce siatkowej chłopców. Reprezentujący gospodarzy zespół UKS Polonez...
Czytelnicy napisali
01.06.2016r. w prezencie z okazji Dnia Dziecka, rodzice z grupy „Żabki” pod czujnym okiem Pani Magdaleny Łyszkowskiej i Moniki Ponichtera przygotowali przedstawienie...
Wiadomości z powiatu
Wszyscy radni zagłosowali za udzieleniem wójtowi absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2015 r. Budżet zamknął się ponadmilionową nadwyżką, na inwestycje...
Kultura
Wyszkowska biblioteka włączyła się w ogólnopolską akcję Noc Bibliotek „Wolno czytać”, która upłynęła pod znakiem Henryka Sienkiewicza i...

strony www Warszawa