Strona główna
Galeria Kontakt Ogłoszenia
Historia Ziemia
Wyszukaj na stronie


Chcemy najlepszych - Targi Pracy Wyszków 2009
Blisko pięćdziesięciu wystawców m.in. jednostki i szkoły wojskowe zaprezentowało swoje oferty pracy i edukacyjne na zorganizowanych po raz pierwszy w Wyszkowie Targach Pracy. Targi, zorganizowane przez Powiatowy Urząd Pracy oraz Wojskową Komendę Uzupełnień, odbyły się 20 lutego w hali WOSiR na Polonezie. Na wystawie można było zobaczyć m.in. najnowocześniejsze uzbrojenie polskiej armii.
Targi zorganizowano pod hasłem „Samorząd i Wojsko”. Zostały skierowane głównie do ludzi młodych: gimnazjalistów i maturzystów oraz bezrobotnych. Swoje miejsca pracy zaoferowało im kilkanaście firm z naszego terenu oraz jednostki wojskowe z Komorowa, Warszawy, Ciechanowa, Kazunia i Wesołej.
Do południa przez halę przewinęły się tłumy uczniów z Wyszkowa oraz Pułtuska, Ostrowi Maz. i Golądkowa. Największym zainteresowaniem cieszyła się ekspozycja broni należąca do I Warszawskiej Brygady Pancernej im. T. Kościuszki.
- Celem nadrzędnym było, żeby pokazać młodym ludziom alternatywny rynek pracy, jakim jest Wojsko Polskie – powiedział w rozmowie z nami komendant wyszkowskiego WKU ppłk Leszek Wieczorek. – Jest to obecnie jeden z największych pracodawców na polskim rynku pracy. Zgłaszają się do nas nie tylko chłopcy, ale i dziewczęta.
Piątkowe targi pracy dawały nie tylko możliwość znalezienia pracy, ale też zapoznania się z wojskową ofertą edukacyjną. Prezentowała się słynna „Szkoła Orląt”, czyli Szkoła Podoficerska Wojsk Sił Powietrznych w Dęblinie, Wojskowa Akademia Techniczna (WAT), Akademia Obrony Narodowej, szkoły podoficerskie wojsk lądowych z Poznania, Zegrza, Torunia, marynarki wojennej z Ustki.
Uczeń szkoły wojskowej ma zagwarantowane bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie, dostaje również comiesięczne kieszonkowe w wysokości kilkuset zł.
- Chcemy najlepszych i będziemy się starać o najlepszych – podkreślił płk Gwidon Karolak – zastępca szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego - podczas otwarcia Targów.
Targi zorganizowano z inicjatywy WKU. - Chcieliśmy przybliżyć społeczeństwu tę profesję- powiedział nam ppłk Wieczorek. - Starosta wyszedł z propozycją, aby zorganizować je wspólnie z Powiatowym Urzędem Pracy.
Na ogłoszenie i zaproszenie PUP odpowiedziało kilkunastu pracodawców oraz placówki szkoleniowe i edukacyjne.
- Naszym zadaniem jest wspieranie pracodawców oraz łagodzenie skutków bezrobocia. Poprzez szkolenie bezrobotni podnoszą swoje kwalifikacje i zapewniają sobie lepszy start na rynku pracy – powiedziała nam dyrektor PUP Grażyna Polak.
Zdaniem dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy Krzysztofa Strzałkowskiego, piątkowa impreza była przykładem zmiany podejścia służb zatrudnienia do rynku pracy. – Usilnie staramy się otwierać na pracodawców. Mam nadzieję, że ta inicjatywa zaowocuje konkretnymi umowami o pracę - pogratulował organizatorom. - Impreza ta jest niezwykle ważna, ponieważ sytuacja na mazowieckim rynku pracy się zmienia – zaznaczył.
- Straszeni jesteśmy kryzysem, zwolnieniami z pracy – mówił starosta Bogdan Pągowski. -  Jest takie stare żydowskie powiedzenie, że jak jest kryzys, to nie trzeba oszczędzać, tylko trzeba zarabiać pieniądze. Ta stara dewiza niech się przełoży na dzisiejszą rzeczywistość.
Jak powiedział, targi skierowane były głównie do ludzi młodych. - Mamy ok. 1000 absolwentów wszystkich szkół średnich w powiecie, jeśli choć kilka osób skorzysta z tej bogatej oferty wojska, to już będzie dla nas sukces. Na rynku wyszkowskim również są miejsca pracy i na pewno ci, którzy chcą pracę znaleźć, to ją znajdą - podkreślił.
Wyraził nadzieję, że w przyszłości inicjatywa będzie kontynuowana. Natomiast burmistrz Grzegorz Nowosielski ma nadzieję, że dzięki dobrej współpracy lokalnych samorządów, przedsiębiorców oraz wojska kryzys szerokim łukiem ominie ziemię wyszkowską.
Podczas Targów prezentowała się także wyszkowska policja ze swoim nowym samochodem, Urząd Miejski, który od kilku miesięcy poszukuje specjalisty ds. promocji, oraz placówki szkoleniowe: OHP, CKP, ZDZ, Wyższa Szkoła im. P. Włodkowica i Cech.
W programie targów znalazły się też seminaria. Ogromne zainteresowanie pracodawców wzbudził wykład przedstawiciela Państwowej Inspekcji Pracy na temat praw i obowiązków pracodawcy. Natomiast do bezrobotnych skierowane było seminarium „Aktywne poszukiwanie pracy” zaprezentowane przez przedstawiciela Powiatowego Urzędu Pracy w Wyszkowie. Przedstawiciel Wojewódzkiego Urzędu Pracy mówił na temat programu EURES, zajmującego się pośrednictwem pracy za granicą.
(i)
Wróć do listy artykulów z tego wydania
Komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami internautów. Redakcja Nowego Wyszkowiaka nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie możliwość przeredagowywania fragmentów komentarzy w sposób nie zmieniający ich przekazu, a w szczególnych przypadkach usuwania fragmentów lub całych komentarzy. Nie będziemy publikować opinii, które są wulgarne, obraźliwe, naruszające zasady współżycia społecznego, zawierają adresy www i e-mail oraz dane osobowe i teleadresowe, obrażają osoby publiczne, obrażają inne osoby uczestniczące w dyskusji, mogą łamać prawa autorskie, nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu.
2009-03-02 17:04
~monika
kupa gnoju..
2009-03-02 17:03
~radek
Całe te targi to wielka kpina...wreczaja sobie tylko nagrody i suszą zęby..Mądrzycie sie bo ustawiacie jeden drugiego na stołkach...mafia
2009-03-02 08:32
~Ziutek
fakt, czy nasz starosta musi cytować publicznie " żydowskie powiedzenia".
2009-03-01 11:24
~ala
"Jak jest kryzys, to nie trzeba oszczędzać, tylko trzeba zarabiać pieniądze", "Ci, którzy chcą pracę znaleźć, to ją znajdą " To dwa "mądre" cytaty starosty, Jak się zarabia 30 razy więcej miesięcznie od bezrobotnego to nie można drwić z bezrobotnych, którzy nie mają na chleb.Dlaczego u pana pracy nie znajdują zwykli ludzie , a tylko pochodzący z Trzcianki lub z PSLu. Takie farmazony gadać to można chłopom na zebraniach wiejskich. Niech pan powie co pan zrobił konkretnego, a nie tylko pokazywał się na imprezach. W szpitalu bryndza, bezrobocie rośnie a pan ile zaoszczędził na wynagrodzeniu. Z pana pensji można by utrzymać 30 rodzin ludzi bezrobotnych. Niech pan pokaże i odda. Za to pokazywanie się wystarczyłaby panu pensja minimalna. Załosny człowieczek
2009-02-26 15:05
~sb
Byłam na targach,i powiem ze tylko wojsko miało coś do zapropanowania. Poco nam jałowe targi.Niech zrobią ostatni autobus z Warszawy o god 23-30,pracy jest duzo tylko niema jak do domu wrucić z 2 zmiany.
2009-02-26 12:41
~Judyta
Tymi słowami można określić "Targi Pracy" Pewien mądr pan wypowiedział się na Targach że jeśli się tylko chce można znaleść pracę w powiecie wyszkowskim.Ale nie miał chyba na myśli pracy godnej i dobrze płatnej?Po godz 14 pojawiłam się na targach (w godzinach 14-16 odbywało się zwiedzanie Targów) i co zastałam? Puste ławki, pozostałość po pracodawcach.Więc organizatorom gratuluję trzymania pieczy nad Targami a potenjalnym pracodawcom gratuluję poważnego podejścia do potencjalnych pracowników.Pozdrawiam.Czytelniczka Nowego Wyszkowiaka.
Czytaj w aktualnym numerze
Wiadomości z miasta
Od 25 czerwca gmina i Wyszkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji zapraszają na plażę przy moście samochodowym. Woda w Bugu pozytywnie przeszła badania sanepidu. Wkrótce...
Sport
Ostatni pojedynek w III lidze kobiet rozegrały w sobotę zawodniczki Loczków Wyszków. - Oby ostatni na czas dłuższy niż rok - mówią...
Czytelnicy napisali
01.06.2016r. w prezencie z okazji Dnia Dziecka, rodzice z grupy „Żabki” pod czujnym okiem Pani Magdaleny Łyszkowskiej i Moniki Ponichtera przygotowali przedstawienie...
Wiadomości z powiatu
W Młodzieżowej Parafiadzie ku czci Świętego Jana Pawła II Przyjaciela Młodych, która odbyła się  8 czerwca w Porębie, wzięły udział reprezentacje...
Kultura
Wyszkowska biblioteka włączyła się w ogólnopolską akcję Noc Bibliotek „Wolno czytać”, która upłynęła pod znakiem Henryka Sienkiewicza i...

strony www Warszawa