DŁUGOSIODŁO: O dwóch takich, co dotknęli milion...
Po raz kolejny uczniowie Zespołu Szkół w Długosiodle, Piotr Święch i Kamil Krupka, uczestniczyli w jednodniowych praktykach w Narodowym Banku Polskim w ramach Ogólnopolskiego Dnia Przedsiębiorczości, programu Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości.
Młodzież miała możliwość zweryfikowania swoich wyobrażeń o zawodzie bankowca i pozyskania informacje m.in. o pracy analityka, kontrolera oraz przyjrzeniu się pracy w dziale obsługi klienta. Jedno ze spotkań odbyło się w Centralnej Bibliotece NBP, która ma bogate zbiory książek i czasopism z zakresu nauk ekonomicznych oraz publikacji w formie elektronicznej. Uczniowie poznali też portale wiedzy ekonomicznej, dzięki którym można uzyskać praktyczne porady, odbyć kursy multimedialne.
Zwiedzili również wystawy okolicznościowe banknotów. Najbardziej zafascynowała ich praca w sortowni, jak sami stwierdzili, obarczona ogromną odpowiedzialnością. Jeszcze nigdy nie widzieli tylu pieniędzy, chociaż panie z banku powiedziały, że widok ten już na nich nie robi wrażenia.
Młodzież pracowała także w dziale analiz ekonomicznych. Dowiedziała się, że NBP pełni trzy podstawowe funkcje: banku emisyjnego, banku banków oraz centralnego banku państwa. Podstawowym jego zadaniem jest utrzymanie stabilnego poziomu cen. Ponadto upowszechnia wiedzę ekonomiczną na Portalu Edukacji Ekonomicznej (www.nbportal.pl ).
Po praktyce wszyscy udali się do dyrektor Oddziału Okręgowego NBP Ewy Waszkiewicz. Dyrektor zachęcała i zapraszała do podjęcia staży i pracy w banku po ukończeniu studiów, nie tylko ekonomicznych. Na pamiątkę praktyk ich uczestnicy otrzymali 100 tysięcy – brykiet zmielonych banknotów.
Wszyscy byli zdania, że takie projekty, jak Dzień Przedsiębiorczości, są potrzebne, ponieważ pomagają planować drogę edukacyjną oraz zawodową. Dyrekcja, rada pedagogiczna, uczniowie oraz szkolny koordynator dziękują za możliwość udziału młodzieży w Dniu Przedsiębiorczości, cenne wskazówki oraz przekazaną wiedzę.
Opr. E.E.
Komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami internautów. Redakcja Nowego Wyszkowiaka nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie możliwość przeredagowywania fragmentów komentarzy w sposób nie zmieniający ich przekazu, a w szczególnych przypadkach usuwania fragmentów lub całych komentarzy. Nie będziemy publikować opinii, które są wulgarne, obraźliwe, naruszające zasady współżycia społecznego, zawierają adresy www i e-mail oraz dane osobowe i teleadresowe, obrażają osoby publiczne, obrażają inne osoby uczestniczące w dyskusji, mogą łamać prawa autorskie, nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu.
Lista komentarzy jest pusta!