GMINA ZABRODZIE: Jubileusz ks. Janusza Grygiera
2 czerwca minęła 30. rocznica święceń kapłańskich ks. Janusza Grygiera. Z tej okazji odbyła się w kościele Miłosierdzia Bożego w Mostówce jubileuszowa uroczystość.
Ks. Janusz Grygier jest pierwszym proboszczem utworzonej w 2003 r. parafii Miłosierdzia Bożego w Mostówce. Na jubileuszu obecni byli m.in.: ks. Mieczysław Rzepecki, o. Dariusz Jankiewicz SVD, wójt Tadeusz Michalik, siostry ze Zgromadzenia Benedyktynek Samarytanek Krzyża Chrystusowego z Niegowa i Fiszoru, rodzina ks. Janusza, znajomi, społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Adelinie oraz parafianie.
Ks. Janusz Grygier pochodzi z Ożarowa Mazowieckiego. Święcenia otrzymał 2 czerwca 1985 r. z rąk kardynała Józefa Glempa. Wcześniej pracował w parafiach w Józefowie, Warszawie, Wołominie, Mińsku Mazowieckim, Zielonce i Radzyminie. W czasie swej posługi kapłańskiej był moderatorem diecezjalnym Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie, administratorem Ośrodka Charytatywno-Opiekuńczego Caritas w Urlach, od 2009 r. jest egzorcystą. Ma szczególne hobby, tworzy makiety kolejowe. Jego wystawy można oglądać w Muzeum Techniki w Warszawie i innych miastach.
- Możemy w pełni zaświadczyć, że potrafiłeś i nadal potrafisz, Dostojny Jubilacie, dzielić się tym darem i tą tajemnicą, którymi Bóg Cię obdarował. Dziękujemy Ci za Twe wielkie serce, za modlitewne wsparcie naszych działań zmierzających do właściwego kształtowania charakterów młodych ludzi powierzonych naszej opiece i za to, że przez wiele lat, służąc nam wszystkim, zawsze umiałeś pokazać, co dobre i piękne – życzyli jubilatowi – Prosimy o przyjęcie w dniu tak doniosłego jubileuszu, najszczerszych życzeń nieustającego zdrowia, dalszej aktywności, radości życia, codziennej życzliwości i uznania tych, do których zostałeś posłany. Na dalsze posługiwanie Kościołowi życzymy Błogosławieństwa Bożego w pracy duszpasterskiej i zbierania obfitego żniwa z zasiewu dokonywanego już przez 30 lat.
Opr. EE
Komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami internautów. Redakcja Nowego Wyszkowiaka nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie możliwość przeredagowywania fragmentów komentarzy w sposób nie zmieniający ich przekazu, a w szczególnych przypadkach usuwania fragmentów lub całych komentarzy. Nie będziemy publikować opinii, które są wulgarne, obraźliwe, naruszające zasady współżycia społecznego, zawierają adresy www i e-mail oraz dane osobowe i teleadresowe, obrażają osoby publiczne, obrażają inne osoby uczestniczące w dyskusji, mogą łamać prawa autorskie, nie są zgodne z tematem komentowanego artykułu.
2015-06-23 13:10
~rzecznik
Wiadomo jaka sytuacja była w Adelinie. Niektórzy wypidują takie właśnie komentarze w odwecie. Sam byłeś na tych zajęciach i sprawdzałeś. Niewiarygodne.
2015-06-23 08:57
~QQ
Wszystko pięknie, niech tworzy makiety, bo to naprawdę potrafi, ale niech przestanie pracować z dziećmi. Mam porównanie jak uczył ksiądz w Kicinach a jak wyglądają lekcje religii teraz.
2015-06-22 19:28
~kustosz
Muzeum kolejek w młynie przy trsie przy odpowiedniej reklamie może na siebie zarobić.
2015-06-22 11:15
~f
Może jak w pałacu w Dębinkach powstanie muzeum a i młyn mógłby zarobić na siebie.
2015-06-22 09:08
~js
Ksiądz Janusz Grygier - to bardzo interesująca postać - rzeczywiście można by go wykorzystać nie tylko do promocji gminy ale i powiatu.
2015-06-21 19:59
~r
Do tej pory gmina nie potrafi wykorzystać twórczości księdza do promocji. Poprzednicy wogóle nie zorientowali się w możliwościach a obecna władza też nie wie jak. Możemy zrobić następny Niepokalanów ale po co?